Перейти до основного вмісту

ВІЛ через дружбу не передається

Студенти кафеди автоматизованого управління виробничими процесами зустрілися з практичним психологом кабінету «Довіра» Волинського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНіД.

 

Психолог Інна Ковальчук зауважила, що Україна, на жаль, посідає одне з перших місць у Центральній і Східній Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції. І тільки у 2012-2013 Україні вдалося зменшити ВІЛ/СНІД-епідемію – завдяки дії державної програми. За статистикою Міністерства охорони здоров’я на 1 січня 2014 року кількість ВІЛ-інфікованих становить 247 101 (у 2012 році – 204 тисячі), хворих на СНІД – 66 607 осіб.

 

 

Лектор зауважила, що ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. І потрапляючи до організму й розмножуючись, він руйнує імунну систему, яка відповідає за боротьбу з інфекціями. А СНІД – синдром набутого імунодефіциту – завершальна стадія розвитку ВІЛ-інфекції. У концентрації, достатній для інфікування інших людей, ВІЛ знаходиться у крові, спермі, вагінальних виділеннях, грудному молоці. Тільки тест на ВІЛ може визначити, чи є в крові вірус, оскільки на початку захворювання людина не відчуває жодних ознак інфікування. Пройти тестування на ВІЛ можна у кабінетах довіри обласного чи міських центрів СНІД.

Леся Федік,
доцент кафедри автоматизованого
управління виробничими процесами