Перейти до основного вмісту

Вітаємо із захистом кандидатської дисертації!

            25 грудня 2014 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 36.814.03 у Львівському національному аграрному університеті відбувся захист кандидатської дисертації асистента кафедри комп’ютерної інженерії Луцького національного технічного університету Поліщука Миколи Миколайовича на тему: “Обґрунтування процесу та параметрів машини для локального внесення сапропелевих добрив” за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва

            Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Дідух Володимир Федорович, Львівський національний аграрний університет, завідувач кафедри експлуатації та технічного сервісу машин ім. проф. О.Д. Семковича.

            Сапропелі – це типові відклади прісноводних водойм. Вони є цінним природним ресурсом органічної речовини яка складається із залишків водних організмів і продуктів їх розкладу: водоростей, тварин, вищих рослин. За своїми властивостями сапропелі наближаються до торфу.

            Дисертаційна робота присвячена розв’язанню актуальної науково-технічної задачі, яка спрямована на підвищення родючості ґрунтів в умовах ведення екологічно-чистого землеробства шляхом обґрунтування процесу та параметрів машини для локального внесення сапропелевих добрив. Дослідження властивостей проморожених сапропелів, процесів їх підготовки та локального внесення в ґрунт у якості органічних добрив, дозволило обґрунтувати раціональні параметри машини для локального внесення сапропелевих добрив, що реалізує енерго- та ресурсоощадний спосіб внесення твердих органічних добрив при садінні (сівбі) сільськогосподарських культур.

            Новизна дисертаційної роботи полягає в тому, що в результаті досліджень запропоновано спосіб локального внесення твердих органічних добрив при посадці картоплі, на основі якого обґрунтовано та встановлено основні конструктивно-технологічні параметри машини для локального внесення промороженого сапропелю.

            Найважливіше практичне значення отриманих результатів полягає в обґрунтуванні способу локального внесення твердих органічних добрив при посадці картоплі за один прохід, що забезпечує зменшення експлуатаційних витрат на внесення добрив, затрат праці та витрат на паливні матеріали, що на даний час є досить актуальним.

            Вже 26 лютого 2015 року наказом Міністерства освіти і науки України №217 затверджено рішення Атестаційної колегії Міністерства щодо присудження йому наукового ступеня кандидата технічних наук.

            Вітаємо Миколу і бажаємо наступних професійних досягнень!

Світлана Лавренчук,
асистент кафедри
комп’ютерної інженерії