Візит майбутніх логістів та економістів
на ТзОВ «Торговий дім «Аванта»

27 листопада 2015 року для студентів факультету бізнесу було організовано пізнавально-навчальну екскурсію на ТзОВ «Торговий дім «Аванта», що є одним із провідних у Західному регіоні операторів гуртово-роздрібної торгівлі продуктами харчування і промисловими товарами відомих виробників. Загалом ТзОВ «Торговий дім «Аванта» здійснює управління понад 50 торговими закладами у Волинській, Вінницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській, Житомирській областях. На даний час ТзОВ «Торговий дім «Аванта» розвиває торгові мережі «Колібріс», «555» та «НАШ».

Супроводжували студентів доценти кафедри економіки та підприємництва Ірина Пушкарчук та Юлія Волинчук. Екскурсію підприємством провели керівник департаменту логістики Юрій Кристич та керівник відділу логістики Андрій Турковець.

Візит на ТзОВ «Торговий дім «Аванта» розпочався із прогулянки територією підприємства. Студенти мали змогу оглянути адміністративну будівлю підприємства, познайомитись із керівником відділу логістики (доставки) Турковцем Андрієм Петровичем, працівниками даного відділу та особливостями їх роботи.

Пізніше Юрій Кристич ознайомив майбутніх фахівців із процедурою товароруху від постачальника до споживача та показав складські приміщення. В цілому площа складських приміщень ТзОВ «Торговий дім «Аванта» становить понад 6 тис. м2. Вражають обсяги товарних запасів та їх оптимальне розміщення, сортування й зберігання на складах ТзОВ «Торговий дім «Аванта» у відповідності до сформованого попиту, термінів придатності, типорозмірів і вагових характеристик. Склади таких масштабів неможливо уявити без холодильних відділів (складів). Зокрема, у холодильних складах ТзОВ «Торговий дім «Аванта» зберігаються фрукти, овочі, сири, яйця та заморожені продукти. Їх зберігання здійснюється із дотриманням необхідних температурних режимів. Найбільше увагу студентів привернув холодильний склад із фруктами, який з їх слів можна назвати маленьким раєм, у якому зосереджена величезна кількість та різноманітність фруктів на будь-який смак.

Кожного дня працівники складу комплектують піддони з товарними запасами згідно з отриманими замовленнями, формуючи укрупнені одиниці вантажу, які після загрузки, доставляються до свого місця призначення. Для транспортування ТзОВ «Торговий дім «Аванта» використовує близько 80% власного автотранспорту та 20% найманого. Автопарк підприємства налічує близько 40 одиниць  транспортних засобів. Позитивним є те, що на території підприємства розташована власна заправка, що дозволяє значно економити на витратах на паливо.

Робота всіх відділів підприємства є чітко налагодженою,  скоординованою та добре організованою, що дозволяє не лише уникати затримок у поставці товарів до торговельних мереж, необґрунтованих витрат та втрат, а й гарантує своєчасність надходження продовольчих та промислових товарів до населення, як кінцевих споживачів. Очевидно, що ТзОВ «Торговий дім «Аванта» піклується про свою репутацію та усі зусилля спрямовує на те, щоб кожен учасник логістичного процесу лишився задоволеним їх роботою.

Студенти та викладачі висловлюють щиру вдячність керівництву та працівникам ТзОВ «Торговий дім «Аванта» за організовану екскурсію.

Ірина Пушкарчук,
доцент кафедри економіки та підприємництва