ВПЕВНЕНІСТЬ У СОБІ СТАНОВИТЬ ОСНОВУ
НАШОЇ ВПЕВНЕНОСТІ В ІНШИХ

2 грудня в рамках Дня кар’єри, що проходив у Луцькому НТУ, для студентів-туристів завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Оксана Жук провела семінар-тренінг «Упевненість в собі як фактор успіху».

Завданням тренінгу було проаналізувати вплив тих чи інших принципів, установок на життя людини і взаємовідносини, а також – як навчитися молодим людям долати комплекси і страхи, як формувати позитивну самооцінку і позитивне мислення, що сприяє впевненості.

«Навряд чи можна визначити реальну і ефективну формулу успіху людини. Однак існують такі якості, без яких успіх неможливий. Одна із них – впевненість в собі. Впевненість у собі – це риса, з якою не народжуються, а набувають її завдяки цілеспрямованим зусиллям», – зазначила Оксана Миколаївна.

У процесі тренінгу студенти працювали в групах над обговоренням питань: що додає нам впевненості у житті, що (або хто) і як впливає на її формування, які причини невпевненості в собі. Студенти виконували вправи «Точка опори», «Знак уваги», «Чи можу я бути самим собою?», навчались долати страхи і комплекси, визначали сильні індивідуальні якості особистості, які сприяють впевненості та самореалізації.

Студенти аналізували, як проявляється впевнена поведінка у вчинках, спілкуванні (вербальному та невербальному). Особливо жваво сприйняли  студенти тренування навиків спілкування у ігровій формі.

Інна Тищук,
куратор групи ТР-21