ВРАЖЕННЯ ПРО СТАЖУВАННЯ В НІМЕЧЧИНІ

Усім привіт! Мене звати Богдан Гламазда. Я студент 4 курсу факультету компютерних наук та інформаційних технологій, напряму «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології».

Цієї осені я мав можливість пройти стажування у Німеччині в рамках досягнутих домовленостей між спілкою «Мости в Україну» та Луцьким НТУ. В програмі могли взяти участь студенти денної форми навчання з рівнем знання німецької мови не нижче B1.

Стажування відбувалося в адміністраціях, на підприємствах та в банках округу Східна Вестфалія – Ліппе з 1 жовтня по 29 листопада. Проживали студенти в сім’ях, а кишенькові витрати покривала сама програма.

Мені пощастило провести цей час в невеликому, проте дуже мальовничому місті Vlotho (Флото), яке розташоване в гірському регіоні Детмольд вздовж річки Весер.

Стажування я проходив на німецькій фірмі «Hettich», що займається виготовленням меблевої фурнітури. Впродовж програми я працював у п’яти різних відділах компанії, що дало мені змогу максимально розширити кругозір, працювати з різноманітними завданнями, познайомитися з багатьма людьми і, звичайно, покращити знання мови.

Проте це була чудова нагода не тільки покращити мову, отримати цінний досвід роботи на німецькій фірмі, ближче познайомитися з культурою країни, але й можливість подорожувати. Разом з іншими студентами ми відвідали такі міста як Дюссельдорф, Кельн, Гамбург, Ганновер, Мюнстер, Амстердам та багато інших.

Проживання в німецьких сім’ях – одна із основних переваг цієї програми, оскільки це чудова нагода познайомитися зі справжньою Німеччиною та завести нові знайомства. Саме тому я всім рекомендую брати участь в подібних програмах.

Богдан Гламазда,
студент групи АВ-41