Перейти до основного вмісту

ВРАЖЕННЯ СТУДЕНТА ЛУЦЬКОГО НТУ ВІД НАВЧАННЯ
ЗА КОРДОНОМ (ПРОГРАМА «ЕРАЗМУС+»)

Студенти Луцького НТУ активно беруть участь в міжнародних проектах. Навчаючись за кордоном, вони отримують інноваційні знання та безцінний досвід європейської системи освіти.

І одним з таких студентів є студент факультету обліку та фінансів Володимир Василюк (група ОАС-21). Він навчається в одному з найкращих університетів Португалії (Institutо Superior Politecnico de Braganca), загальна кількість студентів якого становить приблизно 7000. З них 15% – студенти з різних країн світу.

 

Володимир вирішив поділитися своїми враженнями щодо системи та особливостей освіти в університеті:

«Основною метою роботи викладачів є навчити студентів досягати поставлені перед собою завдання. Процес навчання побудований на груповому виконанні різного роду проектів і завдань, в основі яких лежить не просте запам’ятовування і відтворювання тих чи інших проблем і завдань, а максимальне їх вирішення. Дуже цінується власна думка, при цьому не важливо – правильна вона чи ні.

В університеті діє 20-бальна система оцінювання знань. Викладачі часто радяться зі студентами щодо цієї системи, дають можливість обирати. Варто зазначити, що остаточний бал на 50-60% залежить від виконання і презентації різного роду групових проектів. Зазвичай це 2-3 проекти. Однак є дисципліни, при якій 100% фінальної оцінки залежатиме від виконання і представлення наприкінці навчального курсу 1-го проекту. Групи при цьому складаються з 2-3 студентів і бажано, щоб вони були інтернаціональні. Решта 40-50% – це фінальний екзамен (деякі викладачі ділять цих 40-50% на 2 екзамени).

Наприклад, з дисципліни «Менеджмент міжнародних проектів» можна виконувати 6 проектів (кожен складатиме 10% від загального балу) та в період екзаменаційної сесії написати тест, який складатиме 40%. Проте, це не є обов’язковим: можна виконувати 0-5 проектів, але тоді екзамен буде складати відповідно 50-100% від загального балу.

Середня кількість навчальних дисциплін на семестр для бакалаврів – 5-7, для магістрів 2-3. Студенти мають можливість самостійно обирати дисципліни для вивчення, а також в якому саме семестрі відвідувати заняття з тієї чи іншої дисципліни. Для здобуття ступеня бакалавра студент повинен вчитися 3 роки, а для здобуття ступеня магістра – 2.

Не має визначеної тривалості занять. В одного викладача заняття може тривати 1,5 год, в іншого – 2 год, або й навіть 3-4 год. Це не є аксіомою. Якщо викладач вважає, що він на парі виклав все, що планував, то може студентів відпустити раніше. Також викладачі під час лекцій самостійно можуть робити перерви.

Для забезпечення ефективного процесу навчання діє спеціальна електронна платформа, суть якої полягає в тому, що кожен студент університету має особисту сторінку, на якій він може побачити свій розклад занять, перелік навчальних дисциплін, основну інформацію про себе, своїх одногрупників на тих чи інших парах тощо. Але головною перевагою цієї системи є те, що вона є чудовим способом спілкування між викладачами і студентами. Так, викладачі завантажують в систему всі необхідні матеріали зі своєї навчальної дисципліни і кожен студент, який її вивчає, їх опрацьовує. В той же час студенти відправляють викладачам свої проекти, завдання, презентації для перевірки.

Для контролю відвідуваності занять студентами існує спеціальна система. В кожній аудиторії розміщено спеціальний пристрій, який зчитує інформацію з студентського квитка і одразу відображає ім’я студента на невеличкому екрані і заносить інформацію в систему. Для успішної здачі екзаменаційної сесії студенти мають право пропустити не більше 20-30% лекцій.

Щодо матеріально-технічного забезпечення, то для студентів створено всі умови для успішного і продуктивного навчання. Кожну аудиторію обладнано проектором, що дозволяє викладачам наочно показувати необхідний матеріал, а студентам – не писати «кілометри» конспектів. Кожен студент має доступ до всіх матеріалів і ресурсів, що використовувалися на занятті. На території всього університету є безкоштовний доступ до мережі Інтернет. Особливої уваги заслуговує бібліотека (вона тут просто шикарна!), в якій крім величезного вибору літератури є багато простору для самостійного та групового навчання.

Особливої уваги варте позанавчальне дозвілля, організація якого допомагає студентам дуже швидко адаптуватися та інтегруватися в нове середовище. Так, університет регулярно пропонує студентам безкоштовні квитки для відвідування театру, концертів, фестивалів, інших цікавих заходів, які відбуваються в місті чи поблизу нього. Окрім того, для інтернаціональних студентів університет організовує абсолютно безкоштовні курси португальської мови з можливістю (за умови успішної здачі екзамену) отримання відповідного сертифікату.

І найважливіше – університет тут перш за все для студентів, і саме студент знаходиться в центрі навчального процесу».

Наталія Корецька,
заступник декана факультету обліку та фінансів

Володимир Василюк,
студент групи ОАС-21