Вибори, перейменування і профілактика правопорушень, - у Луцькому НТУ засідання Вченої ради

У Луцькому національному технічному університеті відбулося завершальне у цьому році засідання Вченої ради, під головуванням ректора ЗВО Петра Савчука.

Розпочалося засідання із приємностей, оскільки Петро Савчук вручив атестат професора кафедри права Валентину Вісину, атестат доцента кафедри електроніки та телекомунікації Станіславу Приступі, доцента кафедри галузевого машинобудування і лісового господарства Галині Єфімчук, доцента кафедри електроніки і телекомунікації Йосипу Селепині.

Згодом присутні перейшли до розгляду питань порядку денного, їх зокрема було 5 та шосте - «Різне».

Перш за все, члени Вченої ради заслухали інформацію проректора із науково-педагогічної роботи Валентина Талаха щодо обрання на посаду директора Любешівського технічного коледжу Луцького НТУ. Минулого тижня колектив Любешівського ТК взяв участь у виборах нового керівника закладу освіти й більшістю голосів підтримав Анатолія Хомича, який донині був заступником директора коледжу із навчально-виробничої роботи. «За» кандидата проголосували 94,1%, а сьогодні до процедури таємного голосування долучилися члени Вченої ради Луцького НТУ.  За результатами голосування, підтримали кандидатуру Анатолія Хомича 97% із числа виборців. Своєю чергою, новообраний очільник Любешівського ТК подякував присутнім за довіру і пообіцяв плідно працювати, аби не підвести навчальний заклад (витяг з протоколу №5 від 26.12.2019 р.).

Погодили члени Вченої ради перейменування військово-мобілізаційного підрозділу на військово-обліковий сектор, а також посаду головного інженера з мобілізаційної роботи на провідного фахівця з обліку військовозобов’язаних призовників. Підставою для внесення змін, каже провідний інженер Віра Бортнікова, є постанова Кабінету Міністрів України.

Про стан та заходи щодо подальшої профілактики посадових правопорушень, хабарництва та антикорупційної діяльності в Луцькому НТУ доповів в.о. начальника юридичного відділу Руслан Кириченко. За його словами, юридичним відділом  було розроблено Антикорупційну програму Луцького НТУ та призначено  уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції в університеті.

Разом з тим, було відзначено ряд недоліків у роботі, зокрема недостатність контролю за дотриманням основних антикорупційних стандартів і процедур; не проводиться оцінка корупційних ризиків у діяльності Луцького НТУ та відокремлених структурних підрозділах; недостатня поінформованість керівників структурних підрозділів щодо змін в антикорупційному законодавстві України та у сфері запобігання і виявлення корупції. Врахувавши усі недоліки, Вчена рада вказала на важливості їх усунення, а загалом відзначила, що робота у цьому напрямку здійснюється на належному рівні та відповідно до вимог чинного законодавства, а відтак є задовільною.

Про виконання ухвали Вченої ради з питання «Робота та перспективи розвитку факультету будівництва та дизайну» доповів голова комісії з питань навчально-методичної роботи та проректор із НПР Сергій Шимчук. Натомість голова комісії з міжнародного співробітництва та проектної діяльності, проректор із НПР Валентин Талах доповів про виконання ухвали Вченої ради з питання «Академічна мобільність учасників освітнього процесу».

Доволі об’ємним було питання «Різне», яке включало низку актуальних пунктів. Так, членами Вченої ради були затверджені правила прийому на навчання у 2020 році; зміни до положення про навчальний відділ Луцького НТУ та про організацію освітнього процесу в Луцькому НТУ. Водночас було затверджено навчальний план підготовки фахового молодшого бакалавра зі спеціальності «Автомобільний транспорт»; затверджено ОПП «Логістика» спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» за освітнім ступенем бакалавр; перезатверджено освітню програму «Професійна освіта (Цифрові технології)».

Також члени Вченої ради затвердили голів ДЕК зі встановлення відповідності рівня освітньої підготовки кадрів до вимог ОПП та присвоєння їм кваліфікації молодшого спеціаліста у Любешівському ТК на 2020 рік; рекомендували до друку низку навчальних посібників та збірників наукових праць; затвердили теми дисертаційних досліджень.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1427968307357215