ВИВЧЕННЯ ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ
МАЙБУТНІМИ ФАХІВЦЯМИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

2 грудня 2015 року студенти факультету екології та приладо-енергетичних систем під керівництвом кураторів та викладачів кафедри туризму та цивільної безпеки відвідали виставку – музей пожежно-рятувальної служби.

Усім відомо, що пожежу легше попередити, ніж потім її загасити. Тому забезпечення пожежної безпеки є складовою частиною виробничої та іншої діяльності виробничих осіб, працівників підприємств, установ, організацій і підприємців. Якщо пожежна безпека не забезпечується на необхідному рівні, то крім підвищення імовірності виникнення пожежі, це викликає відповідні дії  з боку органів державного пожежного нагляду. Тому треба знати основні вимоги, організаційні та інженерно-технічні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки на об’єктах, від яких безпосередньо залежить безпека людей і їх власності.

Майбутні фахівці служби охорони праці мали змогу ознайомитися з унікальними історичними документами, фотографіями, експонатами, які розповідають про життя та працю бійців вогняного фронту від давнини до сьогодення. У залах виставки представлена пожежно-рятувальна техніка, засоби зв’язку, прилади контролю і повідомлення про пожежі, протипожежна і охоронна автоматика промислових та інших об’єктів, діючі установки водяного, пінного та газового пожежогасіння, манекени в бойовому одязі, що призначений для гасіння пожеж, ліквідації надзвичайних ситуацій, хімічних аварій.

Усі зміни, що відбуваються у пожежно-рятувальній службі, відображені у численних експонатах. Зі стендів дізналися про роботу інспекції цивільного захисту щодо попередження надзвичайних ситуацій на господарських і промислових об’єктах, як надати першу долікарську допомогу при опіках, обмороженнях, запамороченні. Увагу студентів привернула імпульсивна електрифікована система, за якою можна прослідкувати дії служби 101 у випадку повідомлення про надзвичайну подію.

На звершення студенти подякували екскурсоводу музею за цікаву та змістовну екскурсію.

Лариса Бондарчук,
куратор групи ОПБ-21