Як науковці Луцького НТУ
вивчають іноземні мови

У ці похмурі та холодні зимові дні викладачі кафедри автомобільних доріг та аеродромів з приємністю згадують першу половину спекотного серпня, а саме – двохтижневий період інтенсивного вивчення польської мови в Люблінській політехніці (Politechnika Lubelska). Людмила Талах, Марія Коваль, Віталій Процюк та Олександр Андрійчук в Любліні студіювали 60-ти годинний курс польської мови.

Перед початком навчання всі склали вступний тест, що дозволив виявити рівень володіння польською мовою. На основі результатів тестування учасників курсів було поділено на чотири підгрупи – залежно від початкового рівня володіння мовою.

Навчання проходило цікаво та невимушено, в дружній та доброзичливій атмосфері. Польські викладачі розмовляли виключно польською та ні слова не вимовляли українською. На лекціях ми переглядали польські фільми та всі разом співали польських пісень, багато читали та вчились правильно писати, постійно запам'ятовували все нові та нові польські слова, розширяючи свій словниковий запас. Величезний внесок та прогрес при вивченні мови дало проживання в їх мовному середовищі. Постійні життєві ситуації, під час яких потрібно було спілкуватися з поляками на автобусних зупинках і в транспорті, магазинах і кафе, в місцях відпочинку та дозвілля тільки сприяли швидкому засвоєнню мови.

Після завершення мовних курсів викладачі Луцького НТУ успішно пройшли атестацію та отримали підтверджуючі сертифікати про рівень володіння польською мовою (А1 і А2).

Варто зазначити, що паралельно з вивченням мови ми знайомилися з їхніми пам'ятками культури та історії. Дозвілля було різноманітним та різноплановим. В Любліні напевно не залишилося жодного цікавого для туриста місця, яке не було оглянуто науковцями з Волині. У Варшаві вдалося відвідати найбільший центр науки в Східній Європі – Centrum Nauki Kopernik та Королівський палац, а також досхочу нагулятися в центрі та в старому місті. Побували в дуже мальовничому та тихому містечку Казімеж-Дольни, що розташоване на березі р. Вісла. В Козловці відвідали одну з найбагатших магнатських резиденцій в Польщі, що прекрасно збереглася. А на вихідних гайнули до Берліну…

Олександр Андрійчук,
доцент кафедри автомобільних доріг та аеродромів