Європейський досвід майбутнього еколога

Під час навчання в університеті дедалі частіше відкриваються нові горизонти. Студентські роки – це не лише вивчення обраної спеціальності, а й можливість всебічного розвитку та отримання нового досвіду.

Нещодавно використала цю можливість студентка третього курсу факультету екології та приладо-енергетичних систем Анастасія Томчук, яка відвідала м. Познань (Республіка Польща) в рамках Програми «Study Tours to Poland» Фонду БОРУССІЯ та Колегії Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського у Вроцлаві.

Студентка виконала всі умови конкурсу і, ставши лауреаткою цієї програми, вирушила в подорож. Так Анастасія описує враження від поїздки: «Я ніколи не любила одноманітності, мені часто все набридає і тягне до чогось нового та цікавого. Програма STP стала саме тим переломним моментом, який  допоміг мені розширити власний кругозір, отримати безліч позитивних емоцій, нових вражень та неоціненний досвід. Також вона подарувала  можливість познайомитися з представниками органів місцевого самоврядування, відвідати урядової адміністрації та познайомитися з польським досвідом в області системної трансформації і «польського шляху» до членства в Європейському Союзі. Але найважливіше те, що я зустріла щирих людей не лише з Польщі, а й з України, Білорусі та Росії, з якими два тижні проводила весь вільний час.

Перетнувши польський кордон, у мене миттєво промайнула думка, що наближаються пригоди. І це справді так! Програма була надзвичайно насиченою, нам приділяли величезну увагу. Після офіційних візитів ми виділяли час для себе і намагалися використати його «на повну». Для мене стало стандартом випивати чотири чашки кави в день, бо по-іншому не можливо. Ми були стомленими та щасливими.  І знали б ви, якою «солодкою» була ця втома!».

Закликаємо молодь бути активними. Не важливо за якою спеціальністю ви навчаєтесь, адже саморозвиток особистості залежить лише від нас самих!

Кафедра екології