ЗАХІД ДЛЯ МОЛОДІ
ВІД ЦЕНТРУ ДІЛОВОГО СТУДЕНТА

У рамках співпраці центру Ділового студента з Луцьким міським центром зайнятості продовжується робота з молоддю, яка навчається в Луцькому національному технічному університеті. 18 листопада за участю ГО «Волинські перспективи», Департаменту соціальної політики проведено захід з попередження зовнішньої нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми, в якому взяли участь понад 170 студентів технічного ВНЗ.

У холі навчального закладу демонстрували арт-інсталяцію «Невидимі», що надала міжнародна організація з міграції в Україні. Інсталяція наочно показала проблеми людей, які за відсутністю достовірної інформації потрапляли в скрутні ситуації за кордоном.

Тренер ГО «Волинські перспективи» Наталія Литвина провела для слухачів лекцію на тему: «Попередження нелегальної міграції та працевлаштування», під час якої розповіла про масштаби торгівлі людьми, законодавство, яке потрібно знати при бажанні працевлаштуватися за кордоном, причини та наслідки торгівлі людьми, а також, як уникнути кризових ситуацій під час працевлаштування за кордоном.

Для студентів продемонстрували фільм «Життя на продаж», де показані реальні люди, життєві історії, в яких біль і страх, відчай і безнадія, і які мають застерегти та попередити людей, що прагнуть знайти краще життя, але бездумно віддаються в руки злочинців.

Часто люди через свою правову неграмотність, поверхневе уявлення про легке і краще життя в інших країнах, бажання швидко розбагатіти, невіру в позитивні зміни на батьківщині потрапляють у рабство. Як наслідок, можуть бути: штраф, депортація, важка фізична праця, втрата сім’ї. Тому важливо бути обізнаним, отримати якнайбільше інформації, знати контакти організацій, які можуть прийти на допомогу.

Сьогоднішні попередження стануть для молоді застереженням при майбутньому виборі місця працевлаштування.

Ольга Худицька,
центр ділового студента