Перейти до основного вмісту

ЖИТТЯ НА ПРОДАЖ

У рамках проведення тижня превентивної роботи з протидії торгівлі людьми, їх експлуатації та жорстокого поводження на факультеті обліку та фінансів було проведено ряд тематичних заходів: проведення тематичних інформаційно-виховних години, відвідування виставки у бібліотеці Луцького НТУ та показ документального фільму «Життя на продаж».

Ця проблема є надзвичайно важливою, оскільки серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів 1?2 млн. людей щорічно стають «живим товаром». Наприкінці ХХ століття з його проявами зіткнулась і Україна.

Студенти груп ФК-11,ФКС-11, ФКС-21, ФК-51, ФКм-51, БАм-51, БС-51, БСм-51 мали змогу більше дізнатись про правила безпечної міграції, переглянувши документальний фільм «Життя на продаж». Після перегляду стрічки перед студентами виступила куратор групи БС-51, БСм-51 Наталія Мостовенко, наголосивши на актуальності проблеми та зазначивши, що на сьогодні вона не зменшується, а, навпаки, набирає обертів. На її думку, українці потрапляють у рабство в основному через злидні, відсутність роботи, правове невігластво, наївне уявлення про райське життя за кордоном тощо. Інколи потерпілими від торгівлі людьми стають чоловіки, проте значну частину живого «товару», що експортується до Європи та Азії, складають саме громадянки України (при цьому усе менше жінок у віці за 35 років, а більше молодих – 15-19 років вивозяться для роботи, що свідчить про тенденції до омолодження цього ганебного бізнесу і дитячого рабства).

Студенти уважно слухали інформацію та брали активну участь в обговоренні щодо розуміння суті «торгівля людьми»; основних причин та форм сучасного рабства; шляхів запобігання потрапляння в ситуацію, повязану з торгівлею людьми. Крім того, студенти моделювали варіанти безпечної та конструктивної поведінки в ситуаціях ризику стати «живим товаром» і висловлювали власне ставлення до торгівлі людьми як порушення прав людини та ганебного явища сучасності.

Після активного обговорення студенти зробили висновок, що найкраща протидія – це поінформованість людей. І такі прості речі як перевірка інформації про майбутню роботу та її умови за кордоном, іноді можуть вберегти життя.

Вікторія Дорош,
заступник декана
факультету обліку та фінансів