ЗНАЙОМСТВО СТУДЕНТІВ-ТОВАРОЗНАВЦІВ
З ПЕРЛИНАМИ МУЗЕЮ ВОЛИНСЬКОГО ІКОНОПИСУ

В понеділок, 26 жовтня 2015 року студенти груп ТТП-31 та ТТПС-21 разом з кураторами-тьюторами Світланою Ягелюк та Андрієм Дзюбинським побували в Музеї волинської ікони. Це унікальний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу Волинського іконопису. В його залах експонується більше ста історичних пам’яток: предмети металопластики, декоративна різьба (царські врата, кіоти ікон) та скульптура.

Експозиція дозволила студентам ознайомитися зі своєрідністю художньої мови і внутрішнього світу волинського малярства XVI-XVIII століть, побачити твори декількох поколінь іконописців, відчути атмосферу того часу. Особливу увага привернула до себе безцінна перлина збірки – Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст., одна з найвідоміших у світі християнських святинь.

Студентам була цікавою розповідь екскурсовода, адже багато інформації, яку вони отримали, їм знадобиться у майбутній професійній експертній діяльності. Крім того, молоді люди отримали як естетичну насолоду, так і духовне задоволення.

Світлана Ягелюк,
доцент кафедри товарознавства
та експертизи в митній справі