Перейти до основного вмісту

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ ІЗ ПРОГРАМІСТОМ З ПОЛЬЩІ

З кожним роком все більше студентів кафедри автоматизованого управління виробничими процесами Луцького НТУ потрапляє в міжнародні програми обміну для навчання за кордоном. Одним із перших, кому вдалось успішно поєднати навчання в магістратурі в Україні та в Польщі, а потім потрапити на роботу у престижну міжнародну компанію є Ярослав Лотиш. 13 вересня він завітав на рідну кафедру, щоб поділитись своєю історією.

Ярослав розповів, що у Польщі бути магістром дуже престижно. Разом із тим, саме навчання та сесія проходить важче, ніж в Україні. Від студента вимагається високий рівень знань, вміння розв’язувати складні задачі. За результатами навчання складається рейтинг, і чим вище людина у ньому знаходиться – тим більше шансів отримати рекомендацію на практику в хорошу фірму. Практика непогано оплачується, тому студенти зацікавлені у вищій позиції в рейтингу.

 

 

Гість зазначив, що вітчизняна освіта також дозволяє пробитись на гідну роботу за кордоном, але обов’язково потрібне знання іноземної (зазвичай англійської) мови. Разом з тим, польській організації бюрократично складніше найняти іноземного працівника, тому із польським дипломом шанси на роботу будуть на порядок більші.

Сам Ярослав працює у міжнародній організації із представництвами по всьому світу, тому зміг поділитися враженнями від роботи та рівня життя у деяких європейських країнах. Слухачів, якими були як студенти 1-4 курсів, так і викладачі, надзвичайно зацікавили особливості міжнародної співпраці, переваги та недоліки роботи у корпорації.

 

Гостеві довелось відповісти на багато запитань, зокрема – на що варто звернути увагу при складанні резюме та як проходити співбесіду; про заробітні плати та ціни за кордоном; про технології, на які зараз є попит та багато інших. Також він зазначив, що на ринку праці є багато місць для програмістів зі знанням Java, Javascript, C та C++, Salesforce. Наприклад, остання технологія нова і в Україні ще маловідома, однак у Польщі сертифікований спеціаліст може отримувати від 15-20 тисяч злотих в місяць.

Павло Гуменюк,
викладач кафедри
автоматизованого управління
виробничими процесами