Перейти до основного вмісту

Програма V4 Gen Mini-Grant підтримує короткострокову мобільність молоді у віці 12–30 років принаймні з двох країн V4, тобто транскордонні візити. Програма має на меті просувати демократичні цінності, громадянську участь і транскордонний діалог серед молоді.

Подайте заявку, щоб поділитися своїми ідеями, знайти нових друзів і отримати нові навички та досвід!
Щоб подати заявку на міні-гранти V4 Gen, виберіть одну з цілей грантової програми з шести основних напрямків або створіть власну. Цілі представлені лише як ілюстрації сфер інтересів, а не як окремі тематичні категорії. 

 Для участі мають бути залучені принаймні дві країни V4 (Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина). Крім того, можуть брати участь прямі сусіди двох країн V4 (Австрія, Німеччина та/або Україна). Установа, яка подає заявку, має бути офіційно зареєстрована в регіоні V4.

Кожен проект має провести принаймні один спільний захід за участю обох/усіх сторін.

Кожен проект повинен мати принаймні одну спільну фізичну презентацію для громадськості чи місцевої громади в поєднанні з креативними формами опосередкованого охоплення
Будь то офлайн — наприклад, плакати, есе, виступи — та онлайн — наприклад, блоги, відеоролики, соціальні мережі. Цей «презентаційний захід» можна поєднати зі спільним заходом, описаним у пункті 3.

Будь-яка юридична особа V4, яка займається роботою з молоддю, може взяти участь як офіційний заявник або одержувач гранту.

Чорнові ідеї проектів (англійською мовою) мають бути зареєстровані в онлайн-системі (не пізніше, ніж за 2 тижні до кожного дедлайну) і згодом подані через он-лайн форму заявки.

Максимальний запитуваний бюджет на проект становить 10 000 євро.

Макс. термін реалізації проекту – 6 місяців; програма, однак, призначена для підтримки одного або кількох короткострокових візитів/обмінів (кілька днів кожен). 

Детальна інформація 

Відкритий конкурсу проєктних пропозицій Visegrad+ від Міжнародного Вишеградського фонду. Проєкти повинні розвивати змістовну співпрацю й забезпечувати активну участь принаймні трьох країн Вишеградської четвірки (Польща, Угорщина, Словаччина, Чехія) та однієї організації з регіону Східного партнерства (України) або країн Західних Балкан.

Учасниками конкурсу можуть бути неурядові організації, державні освітні, культурні, науково-дослідницькі установи, муніципалітети, органи місцевого самоврядування, а також компанії – особливо інноваційні та стартап-компанії, якщо їхній проєкт носить неприбутковий характер.

Заявки мають відповідати основним цілям конкурсу й бути спрямованими на такі сфери досліджень:

  • Культура та спільна ідентичність;
  • Освіта та розвиток потенціалу;
  • Інновації, дослідження та розробки, підприємництво;
  • Демократичні цінності та ЗМІ;
  • Публічна політика та інституційне партнерство;
  • Регіональний розвиток, навколишнє середовище та туризм;
  • Соціальний розвиток.

Конкурс передбачає підготовку та подання повної аплікаційної форми на онлайн платформі My Visegrad. Україна може виступати як у ролі партнера, так і в ролі координатора такого проєкту. Максимальний термін реалізації програми й активностей – 18 місяців.

Крайній термін подання заявок – 1 лютого 2024 року.

HOW TO APPLY: Visegrad Grants Application Guide

Детальніше: Visegrad+Grants

Вчені ЛНТУ, які мають принаймні ступінь кандидата наук, запрошуються до подачі заявки на участь у Програмі імені Станіслава Улама.

Програма імені Станіслава Улама дозволяє визнаним і перспективним науковцям приїхати до Польщі, пройти стажування, а також налагодити та поглибити наукову співпрацю в польських дослідницьких та академічних центрах.

Програма передбачає приїзд до Польщі з метою:

- проведення наукових досліджень

- проходження стажування

- пошук матеріалів для дослідження чи наукової публікації

Доповненням до окресленої діяльності може бути  також проведення учасником програми занять в інституції, яка його приймає.

Перебування іноземних науковців у Польщі може тривати від 6 до 24 місяців. Учасник програми отримає на цей період щомісячну стипендію розміром 7500 тис. злотих та 4000 злотих на місяць на проживання і також покриваються витрати подорожі. Також передбачено фінансова підтримка для дітей, в разі, якщо кандидат планує перебувати у Республіці Польща з дітьми.

Набір заявок триває до 15 травня 2024 року до 15:00 (за польським часом) в системі NAWA IT.

Детальна інформація про конкурс 2024 доступна в Оголошенні про прийом заявок № 8/2024.

Вимоги до кандидата:

1. Мати принаймні 3 досягнення з переліку нижче за період 5 років до подачі заявки:

а) публікації англійською мовою як основного автора в журналах розміщеного в одній із міжнародних баз даних: Scopus, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index, Arts & Humanities Citation Індекс, або

б) рецензовану наукову монографію англійською мовою, або

в) публікацію англійською мовою в рецензованих матеріалах конференції на міжнародному рівні , які були проіндексовані у міжнародній базі даних DBLP Computer Science Bibliography, або

г) публікація англійською мовою в рецензованих матеріалах конференції індексована в базі даних Web of Science Core Collection або Scopus;

д) для представників мистецьких наук – підтвердження досягнень презентація роботи в іноземній установі чи академічному центрі або отримання нагороди на міжнародному конкурсі.

Кандидат може продемонструвати всі 3 досягнення в рамках одного пункту (a, b, c, d або e), або  3 досягнення з різних трьох пунктів.

Із детальною інформацією про Програму імені Станіслава Улама та зразками документів можна ознайомитись тут.

 

Фонд Volkswagen Stiftung

а

Мета Фонду – сприяти реалізації надзвичайних науково-дослідних проектів та зробити вагомий внесок у створення надійних кар’єрних шляхів для майбутнього покоління дослідників. З 2014 року щороку обирають десять-п’ятнадцять стипендіатів-фрейгеїстів.

Сума гранту: залежно від характеру проекту, до 2,2 мільйонів євро за два етапи фінансування

Ініціатива зосереджена на дослідниках ранньої кар’єри з усіх дисциплін. 

Посилання на актуальні конкурси :https://www.volkswagenstiftung.de/en/funding/application-deadlines

а

 

Mevlana Exchange Programme – це програма академічного обміну між закладами вищої освіти (ЗВО) Туреччини та ЗВО інших країн. Студенти реалізують навчальний грант в Туреччині один (мінімум) або два (максимум) семестри, а науково-педагогічні працівники викладають від одного тижня (мінімум) до трьох місяців (максимум). 

Договір з Університетом Памуккале,Туреччина
Договір з Университетом Аудін Аднан Мендерес

  

House of Europe - нові можливості для творчого та професійного обміну!

 Стипендії імені Фулбрайта для проведення наукових досліджень в університетах Сполучених Штатів Америки:

 

ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТАРШИХ КУРСІВ ТА ВИПУСКНИКІВ ЗВО
Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

ДЛЯ МОЛОДИХ ВИКЛАДАЧІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ
Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (липень наступного року).

ДЛЯ КАНДИДАТІВ ТА ДОКТОРІВ НАУК, ДОСЛІДНИКІВ ТА ФАХІВЦІВ
Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук; дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях; діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ
Fulbright Scholar-in-Residence Program: Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти, через запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проєктів й академічних обмінів. Відбором кандидатів на участь у Програмі займається американська сторона відповідно до заявки навчального закладу.

ДЛЯ АМЕРИКАНСЬКИХ НАУКОВЦІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА ФАХІВЦІВ
Fulbright U.S. Scholar Program: Програма пропонує гранти американським викладачам, дослідникам, адміністраторам й фахівцям різного спрямування для викладання, проведення досліджень й викладання/дослідження у вищих навчальних закладах й наукових установах України. Тривалість гранту – 5-10 місяців.

ДЛЯ НАВЧАЛЬНИХ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ
Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі у наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проєктів і програм обмінів.

 

о

Пакет підтримки від Фонду Гумбольдта складається з таких основних програм:

– програми для молодих вчених;

– програми для досвідчених вчених;

– програми для вчених вищого рівня, визнаних у світі.

Додаткова інформація:

http://www.humboldt-foundation.de/

http://www.humboldt-foundation.de/web/programmes.html

 

о

– Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

Українські науковці, які працюють у ВНЗ та науково-дослідних інститутах, мають можливість провести дослідження в одному з державних чи державно визнаних німецьких ВНЗ або в одній з позауніверситетських науково-дослідних установ.

Стипендія надається на строк від одного до трьох місяців в залежності від плану роботи пошукача.

Додаткова інформація:

http://www.daad.org.ua/ukr/stip_forschungsaufenthalt.htm

– Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців

Стипендії пропонують можливість молодим науковцям України провести дослідження або підвищити кваліфікацію в одному з німецьких державних чи державно визнаних ВНЗ або науково-дослідних інститутів. Основною метою фінансування є підтримка дисертаційних проектів.

Додаткова інформація:

http://www.daad.org.ua/ukr/stip_forschung.htm

– Програма DAAD/OSI (OSI = Open Society Institute)

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) та Фонд відкритого суспільства (OSF) проводять спільну стипендійну програму для випускників та молодих викладачів ВНЗ у галузі гуманітарних, соціальних та суспільних наук з країн Південного Кавказу, Центральної Азії, Молдови та України. Стипендії надаються спільно DAAD та OSF з метою навчання у магістратурі, аспірантурі або проведення досліджень у німецьких ВНЗ.

Додаткова інформація: http://www.daad.org.ua/ukr/stip_osi.htm

о

 

Програма Дії Марії Склодовської-Кюрі (The Marie Sklodowska-Curie Actions (MSCA)) спрямована на підтримку можливості для розвитку кар'єри в академічних та неакадемічних секторах з метою залучення і підтримки перспективних дослідників в Європі. Акцент ставиться на нових талантах, формуванні навичок для довгострокової кар'єри і пропозиціях з привабливими умовами праці та зайнятості. Також особлива увага приділяється промислово-академічному стажуванню та підготовці докторантів, що забезпечують достатні додаткові вміння для мінливих потреб як суспільних, так і приватних роботодавців. 

Програма Дії Марії Склодовської-Кюрі включає:

Мережі інноваційної підготовки (ITN)

Інноваційна підготовка докторантів з широким діапазоном вмінь, з метою максимізувати їх подальше працевлаштування;

Індивідуальні стипендії (IF)

Підтримка досвідчених вчених, які здійснюють наукові дослідження в декількох країнах, а також неакадемічного сектору;

Обмін інноваційним та науковим персоналом (RISE)

Міжнаціональна та міжгалузева співпраця шляхом обміну дослідницького та інноваційного персоналу;

Співфінансування регіональних, національних та інтернаціональних програм (COFUND)

Співфінансування стипендій та докторських програм високого рівня з міжнаціональною мобільністю.

 

Перелік освітніх порталів, які надають інформацію щодо грантових підтримок для навчання у ВНЗ Європи та Америки, а також професійних програм для викладачів та науковців:

1. National Coalition for Electronics Education: https://www.eu-edu.org/index.html

2. European Education Area - Study in Europe: https://education.ec.europa.eu/study-in-europe

3. European portal of master's programs: https://www.mastersportal.com/

4. Erasmus Mundus program: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/programme-guide/part-b/key-action-2/erasmus-mundus

5. List of international master's programs taught in English: http://ww7.study-info.eu/

6. Portal of pro-European civil society in Ukraine: https://www.eu.prostir.ua/

7. Office of the Tempus program in Ukraine: http://www.tempus.org.ua/

8. Education - British Council: https://www.britishcouncil.org.ua/

9. Programs of the American Councils on International Education: https://americancouncils.org.ua/

 

 

Цікаві лінки для тих, хто бажає навчатися або працювати за кордоном