Перейти до основного вмісту

Національне агентство академічних обмінів (NAWA) запрошує науковців із закордону на стажування в Польщі в рамках Програми імені Станіслава Уляма. Заявку можуть подати науковці, які представляють різні галузі науки.

Програма передбачає приїзд до польських вищих навчальних закладів та науково-дослідних інституцій досвідчених науковців і таких, що подають надію, які мають щонайменше науковий ступінь кандидата наук. Передбачається, що вони активно долучаться до наукової діяльності цих інституцій, зокрема до реалізації дослідницьких проєктів та навчального процесу. У рамках Програми імені Станіслава Уляма NAWA пропонує гранти для науковців, які репрезентують усі галузі науки і походять із різних країн світу. Це уможливить налагодження та поглиблення міжнародних контактів між польськими й закордонними інституціями.

Програма передбачає приїзд до Польщі з метою:

– реалізації наукових досліджень;

– проходження стажування;

– отримання матеріалів для досліджень або наукових публікацій.

Доповненням до окресленої діяльності може бути  також проведення учасником програми занять в інституції, яка його приймає.

Перебування іноземних науковців у Польщі може тривати від 6 до 24 місяців. Учасник програми отримає на цей період щомісячну стипендію розміром 10 тис. злотих та кошти на покриття видатків на приїзд.

Повторно заявку на участь у програмі може подати також науковець, який має щонайменше науковий ступінь кандидата наук або еквівалентний ступінь, отриманий за кордоном (не в Польщі, – ред.), що разом із польським ЗВО або науковим закладом отримав сертифікат Seal of Excellence у рамках програми «Marie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowships» у 2021 р. NAWA визнає цей документ як такий, що свідчить про відповідну якість заявки.

Прийом заявок на Програму імені Станіслава Уляма триватиме до 15.00 (за польським часом) 10 травня 2022 р.

Подати заявку та додатки можна англійською мовою (допускається подання копії диплома кандидата наук польською або латинською мовою) лише в електронній формі через сайт NAWA.

Реалізацію стипендійної програми можна розпочати не раніше, ніж 1 січня 2023 р. та не пізніше 1 жовтня 2023 р.

Із детальною інформацією про Програму імені Станіслава Уляма та зразками документів можна ознайомитися тут.

Детальна інформація англійською мовою доступна тут.

Ресурс: Волинський монітор

Фонд Volkswagen Stiftung

а

Мета Фонду – сприяти реалізації надзвичайних науково-дослідних проектів та зробити вагомий внесок у створення надійних кар’єрних шляхів для майбутнього покоління дослідників. З 2014 року щороку обирають десять-п’ятнадцять стипендіатів-фрейгеїстів.

Сума гранту: залежно від характеру проекту, до 2,2 мільйонів євро за два етапи фінансування

Ініціатива зосереджена на дослідниках ранньої кар’єри з усіх дисциплін. 

Посилання на актуальні конкурси :https://www.volkswagenstiftung.de/en/funding/application-deadlines

  

House of Europe - нові можливості для творчого та професійного обміну!

 Стипендії імені Фулбрайта для проведення наукових досліджень в університетах Сполучених Штатів Америки:

 

ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТАРШИХ КУРСІВ ТА ВИПУСКНИКІВ ЗВО
Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

ДЛЯ МОЛОДИХ ВИКЛАДАЧІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ
Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (липень наступного року).

ДЛЯ КАНДИДАТІВ ТА ДОКТОРІВ НАУК, ДОСЛІДНИКІВ ТА ФАХІВЦІВ
Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук; дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях; діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ
Fulbright Scholar-in-Residence Program: Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти, через запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проєктів й академічних обмінів. Відбором кандидатів на участь у Програмі займається американська сторона відповідно до заявки навчального закладу.

ДЛЯ АМЕРИКАНСЬКИХ НАУКОВЦІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА ФАХІВЦІВ
Fulbright U.S. Scholar Program: Програма пропонує гранти американським викладачам, дослідникам, адміністраторам й фахівцям різного спрямування для викладання, проведення досліджень й викладання/дослідження у вищих навчальних закладах й наукових установах України. Тривалість гранту – 5-10 місяців.

ДЛЯ НАВЧАЛЬНИХ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ
Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі у наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проєктів і програм обмінів.

 

о

Пакет підтримки від Фонду Гумбольдта складається з таких основних програм:

– програми для молодих вчених;

– програми для досвідчених вчених;

– програми для вчених вищого рівня, визнаних у світі.

Додаткова інформація:

http://www.humboldt-foundation.de/

http://www.humboldt-foundation.de/web/programmes.html

 

о

– Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

Українські науковці, які працюють у ВНЗ та науково-дослідних інститутах, мають можливість провести дослідження в одному з державних чи державно визнаних німецьких ВНЗ або в одній з позауніверситетських науково-дослідних установ.

Стипендія надається на строк від одного до трьох місяців в залежності від плану роботи пошукача.

Додаткова інформація:

http://www.daad.org.ua/ukr/stip_forschungsaufenthalt.htm

– Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців

Стипендії пропонують можливість молодим науковцям України провести дослідження або підвищити кваліфікацію в одному з німецьких державних чи державно визнаних ВНЗ або науково-дослідних інститутів. Основною метою фінансування є підтримка дисертаційних проектів.

Додаткова інформація:

http://www.daad.org.ua/ukr/stip_forschung.htm

– Програма DAAD/OSI (OSI = Open Society Institute)

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) та Фонд відкритого суспільства (OSF) проводять спільну стипендійну програму для випускників та молодих викладачів ВНЗ у галузі гуманітарних, соціальних та суспільних наук з країн Південного Кавказу, Центральної Азії, Молдови та України. Стипендії надаються спільно DAAD та OSF з метою навчання у магістратурі, аспірантурі або проведення досліджень у німецьких ВНЗ.

Додаткова інформація: http://www.daad.org.ua/ukr/stip_osi.htm

о

 

Програма Дії Марії Склодовської-Кюрі (The Marie Sk?odowska-Curie Actions (MSCA)) спрямована на підтримку можливості для розвитку кар'єри в академічних та неакадемічних секторах з метою залучення і підтримки перспективних дослідників в Європі. Акцент ставиться на нових талантах, формуванні навичок для довгострокової кар'єри і пропозиціях з привабливими умовами праці та зайнятості. Також особлива увага приділяється промислово-академічному стажуванню та підготовці докторантів, що забезпечують достатні додаткові вміння для мінливих потреб як суспільних, так і приватних роботодавців. 

Програма Дії Марії Склодовської-Кюрі включає:

Мережі інноваційної підготовки (ITN)

Інноваційна підготовка докторантів з широким діапазоном вмінь, з метою максимізувати їх подальше працевлаштування;

Індивідуальні стипендії (IF)

Підтримка досвідчених вчених, які здійснюють наукові дослідження в декількох країнах, а також неакадемічного сектору;

Обмін інноваційним та науковим персоналом (RISE)

Міжнаціональна та міжгалузева співпраця шляхом обміну дослідницького та інноваційного персоналу;

Співфінансування регіональних, національних та інтернаціональних програм (COFUND)

Співфінансування стипендій та докторських програм високого рівня з міжнаціональною мобільністю.

Індивідуальні стипендії (IF) Програма Дії Марії Склодовської-Кюрі

 

Перелік освітніх порталів, які надають інформацію щодо грантових підтримок для навчання у ВНЗ Європи та Америки, а також професійних програм для викладачів та науковців:

1. Європейський освітній портал: http://www.eu-edu.org/euedu68

2. Сайт Європейської комісії – Study in Europe: http://ec.europa.eu/education/study-in-europe/

3. Європейський портал магістерських програм: http://www.mastersportal.eu/

4. Офіційна сторінка програми Erasmus Mundus на сайті Єврокомісії: http://ec.europa.eu/education/external-relation-programmes/doc72_en.htm

5. База даних курсів у рамках програми Erasmus Mundus: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_master_courses_en.php

6. Перелік міжнародних магістерських програм, які викладаються англійською мовою: http://www.study-info.eu/

7. Портал проєвропейського громадянського суспільства в Україні; сторінка «Стипендії» на сайті «Європейський простір»: http://www.eu.prostir.ua/grants/index.html

8. Офіс програми Темпус в Україні: http://www.tempus.org.ua/

9. Інформаційно-консультативний центр «Міжнародна Освіта-Академія»:

http://www.dfc.ukma.kiev.ua/index.php?page=21

10. Освіта – Британська Рада: http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-education.htm

11. Соціальна мережа www.Science-Community.org призначена для вчених із країн СНД. Нашою метою є сприяння розвитку комунікації і співробітництва між вченими пост-радянського простору.

http://www.science-community.org/uk/grants

Новий безкоштовний сервіс "ПошукВАК", який допоможе Вам підібрати ВАКівський журнал для публікацій

http://www.science-community.org/poshukvak

12. Програми Американських Рад з міжнародної освіти

http://www.americancouncils.org.ua/

 

Цікаві лінки для тих, хто бажає навчатися або працювати за кордоном