Проєкт "Стабільна досконалість для української молоді в текстильній та швейній промисловості"/Sustainable Excellence for Ukrainian Youth in the Textile and Apparel Industry (TEX4YUA)
Тривалість проекту - 1 грудня 2023 по 30 листопада 2025.
Бюджет проекту - 1 468 880 шведських крон.
Учасники проекту:
Проєкт спрямований на задоволення нагальних потреб української учнівської і студентської молоді та викладачів, які починають свою кар’єру, а також молодих працівників текстильної промисловості.
Мета – надати цим групам знання, навички та інноваційне мислення в галузі текстилю, щоб стати конкурентоспроможними на міжнародному ринку; забезпечити викладацький склад передовими педагогічними методами та дослідницькими методологіями.
Очікувані результати включають посилення співпраці між партнерами, онлайн-платформу для обміну ресурсами та комплексні навчальні матеріали. Молоді працівники текстильної галузі отримають користь від практичних семінарів. Проєкт сприятиме підвищенню інтересу молоді до відповідних програм, спрямованих на розвиток текстильної промисловості в Україні.
Тривалість проекту 01.02.2019 – 30.01.2020
Проект фінансується Шведським інститутом – це урядова організація Швеції в рамках програми «Співпраця в Балтійському регіоні» https://si.se/en/how-we-work/capacity-building-baltic-region/. Шведський інститут прагне зміцнити відносини Швеції та розвивати співробітництво з країнами Балтійського регіону та країнами Східного партнерства.
Партнерство:
Королівський технологічний інститут (Швеція) - координатор
Державний педагогічний університет Вірменії (Вірменія)
Державний університет ім. Шота Руставелі (Грузія)
Технічний університет Молдови (Молдова)
Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського (Україна)
Національна металургійна академія (Україна)
Луцький національний технічний університет (Україна)
Проект координує управління міжнародних відносин Королівського технологічного інституту (Швеція), який має необхідний досвід у розробці та реалізації освітніх та наукових проектів.
Проект INTERTOOL спрямовано на розвиток можливостей вищої освіти університетів Вірменії, Грузії, Молдови та України у реалізації їх стратегій інтернаціоналізації та впровадження сучасних інструментів та підходів навчання орієнтованого на студентів для підтримки мобільності студентів та персоналу з особливою увагою до вхідної мобільності та інтеграції в існуючі освітні програми та ініціативи.
Проект має такі ключові цілі:
- Підвищення обізнаності персоналу установ-партнерів, щодо вимог до здійснення студентської мобільності між Східним партнерством та Швецією та впровадження підходів студенто-центрованого навчання;
- Підвищити потенціал співробітників відділів міжнародних зв'язків у питаннях супроводу мобільності студентів та персоналу з партнерськими установами ЄС з акцентом на Швецію;
- Навчання 20 тренерів з партнерських установ з Вірменії, Грузії, Молдови та України у всебічній інтернаціоналізації з акцентом на участь у поточних і майбутніх програм ЄС;
- Охопити широку академічну спільноту в 4 країнах Східного партнерства, щодо можливостей інтернаціоналізації зі Швецією та вимог до їх ефективності реалізації.
Корисні посилання:
Проєкт "Балтійська мережа університетів для міжнародного розвитку академічних талантів" / Baltic University Network for International Development of Academic Talents(TALNET)
TALNET – це інтернаціоналізація вищої освіти та досліджень у регіоні Балтійського моря та країнах Східного партнерства. Він буде зосереджений на інструментах залучення та підтримки академічних талантів.
Тривалість проекту - 31.12.2021 - 31.05.2023
Бюджет проєкту - 1 000 000 шведських крон
Метою проекту є усунення підводних каменів, які підривають інтернаціоналізацію вищої освіти та досліджень у країнах-партнерах. Він прагне до безперешкодної міжнародної мобільності науковців і аспірантів. Започаткування системних змін у бік модернізації організаційне середовище, методи та інструменти залучення, вітання та розвиток академічних талантів у закладах України та Грузії та узгоджуючи їх із тенденціями ЄС є ключовою метою проекту.
Команда проекту використовуватиме найкращі практики та досвід установ Швеції та Естонії, а також інших університетів Європи. KTH бере участь у європейських університетах ЄДНАЙТЕСЯ! проекту та TUTech, маючи підручного досвід переходу від радянської системи до сучасної європейської моделі разом з активними та амбітними університетами з Грузії та України, команда проекту має всі необхідні передумови для успішної реалізації цілей, які є визначені під час онлайн-обговорень та сесій розробки проекту:
- поділіться спільним розумінням академічних талантів, інституційних потреб постійне залучення, гостинність та підтримка розвитку кар'єри в міжнародної перспективи та як ці потреби мають відповідати індивідуальним очікування та розвиток таланту;
- розробити рамки для оцінки поточного стану з привабливістю, привітністю та розвиток академічних талантів у партнерських установах та проведення вивчення середовища талантів і порівняння з практикою у Швеції та Естонії;
- розвиток потенціалу персоналу партнерських установ у Грузії та України, залучаючи як внутрішніх, так і зовнішніх зацікавлених сторін;
- створити мережу співробітників університету, залучених до академічної діяльності талантів, підвищення їх міжнародної компетентності та обмін передовим досвідом від їхньої щоденної роботи;
- розробити та подати заявку на фінансування від ЄС для впровадження сучасні інструменти та методології для підтримки академічних талантів, розробка навчальну програму для персоналу університету та можливість розширення мережі та охоплення зацікавлених сторін у Грузії та Україні та інших країнах Східне партнерство.
Робоча зустріч 16-20 жовтня 2023р.