Перейти до основного вмісту

Ти бажаєш дізнатися більше про дивовижну природу нашої планети і шляхи її збереження для майбутніх поколінь? Ти любиш подорожі та мандрівки, хочеш відкривати для себе дивовижні куточки України і світу? Ти екологічно свідомий або прагнеш стати таким, хочеш долучатися до молодіжних акцій та рухів, спрямованих на захист довкілля? Ти плануєш взяти участь у відновленні та розбудові нашої країни після воєнного лихоліття, щоб зробити її найкращою, найбезпечнішою та найзеленішою державою світу?

Тоді ти маєш покликання до екології, і ми запрошуємо до нас на навчання!

Якщо ти вирішив стати професійним екологом – детальніше про наші освітні програми для вступників:

Спеціальність 101 Екологія (Бакалавр)

Спеціальність 101 Екологія (Магістр)

 

Приймальна комісія ЛНТУ

    

Правила прийому та умови вступу до ЛНТУ, відповіді на всі поширені питання для абітурієнтів – шукай у вкладці «Абітурієнту» на головній сторінці сайту університету.

 

Навчання через науку та профільна профорієнтаційна робота з майбутніми абітурієнтами – це один з принципів організації освітнього процесу на кафедрі екології.

При кафедрі діють три стаціонарні секції КУ «Волинська обласна Мала академія наук» (далі – МАН):

  • секція кліматології та метеорології (керівник – доцент Віталіна Федонюк) працює при кафедрі з 2013 р.;
  • секція геології, геохімії та мінералогії (керівник – доцент Микола Федонюк) працює при кафедрі з 2017 р.;
  • відділення «Географія» заочно-дистанційної школи МАН розпочало роботу при кафедрі з 2020 р.;
  • у 2022 р., після включення у програму Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України відділення «ГІС та ДЗЗ» і абсолютної перемоги вихованки М.А. Федонюка, Мілани Семенюк у ІІІ, заключному, етапі даного конкурсу, було започатковано також стаціонарну секцію ГІС та ДЗЗ.

Слухачі секцій реалізовують свої наукові дослідження в галузі сучасних актуальних напрямків природничої науки:

  • оцінка наслідків кліматичних змін та шляхи адаптації до них;
  • дослідження природних та антропогенних процесів на земній поверхні методами ГІС і ДЗЗ;
  • аналіз сучасних проявів геологічних і геохімічних процесів в регіоні, вивчення засад екологічної геології;
  • ГІС-картографування природних та антропогенних явищ і процесів;
  • вдосконалення методів моніторингу екологічного стану геологічного, водного, грунтового середовища, атмосферного повітря та біосферних об’єктів.

За період роботи секцій їх вихованці здобули більше 25 нагород на Всеукраїнських та Міжнародних наукових конкурсах, серед учнів – стипендіати Президента України, стипендіати Луцької міської ради та Волинської обласної ради. Значна частина слухачів секцій МАН в подальшому стає студентами кафедри екології; вони продовжують свої наукові дослідження на іншому рівні,



З 2019 р. при кафедрі, в співпраці з Волинським обласним еколого-натуралістичним центром, під час зимових або весняних канікул для школярів Волинської області започатковано організацію навчальних шкіл. На постійній основі взимку працює школа спілкування з природою «Екопростір». До участі у школі долучилися учні старших класів, небайдужі до екологічних проблем та зацікавлені у природничих науках. Під час занять слухачі школи можуть послухати тематичні лекції, власноруч випробувати різні прилади для екологічного моніторингу, відчути себе майбутніми студентами університету, поспілкуватися з його викладачами та головне, визначитися у виборі своєї професії. Науковці кафедри активно долучаються також до проведення занять та роботи з учнями у школі юних агрономів та малій лісовій академії на факультеті аграрних технологій та екології.


Ми не втрачаємо зв'язок з нашими вихованцями стаціонарних секцій МАН та заочно-дистанційних шкіл для учнів і після того, як вони обирають для навчання інший ЗВО: наукова співпраця продовжується у формі спільних публікацій, участі у конференціях, форумах всеукраїнського та міжнародного рівня. На даний час науковцями кафедри в співавторстві з слухачами стаціонарних секцій МАН опубліковано понад 40 наукових праць, у тому числі – статті у профільних фахових журналах України.


Детальніше про результати співпраці кафедри екології з КУ «Волинська обласна Мала академія наук» та здобутки вихованців – у наступних інформаційних повідомленнях.