Кафедра екології ЛНТУ має тридцятирічну історію та готує високопрофесійних фахівців у галузі охорони довкілля вже близько 20 років.
Кафедра є випусковою для забезпечення підготовки фахівців за освітніми програмами:
- ОП Екологія підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 101 Екологія;
- ОП Екологія підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 101 Екологія.
Якщо ви бажаєте стати професійним екологом – детальніше про наші освітні програми майбутні абітурієнти можуть дізнатись за посиланнями:
Спеціальність 101 Екологія (Бакалавр)
Спеціальність 101 Екологія (Магістр)
Кваліфікація наших випускників повністю відповідає Професійному стандарту «Еколог», затвердженому в Україні 4 травня 2022 р.:
Освітній процес на кафедрі екології забезпечують науково-педагогічні працівники у складі завідувача кафедри, кандидата історичних наук, доцента Василя Іванціва, доктора географічних наук, професора Ярослава Мольчака, кандидатів географічних наук, доцентів Миколи Федонюка, Віталіни Федонюк, Ірини Мисковець, Сергія Панькевича, кандидата сільськогосподарських наук, доцента Сергія Бондарчука, кандидата педагогічних наук, доцента Людмили Коробчук. Незамінними помічниками наших студентів і викладачів є завідувач лабораторіями кафедри Ігор Пасичнюк та старший лаборант кафедри екології Оксана Жадько.
До освітнього процесу залучаються висококваліфіковані фахівці інших кафедр ЛНТУ, а також провідні спеціалісти наукових, державних управлінських та виробничих установ екологічного профілю на Волині. За час існування кафедри її співробітниками захищено чотири кандидатських та одну докторську дисертацію. Більшість викладачів мають значний науково-педагогічний стаж та практичний досвід роботи у виробничих та науково-дослідних установах. Викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію у профільних наукових та навчальних закладах України і Євросоюзу, беруть участь в міжнародних наукових форумах. В доробку викладацького колективу кафедри екології – десятки фахових статей, публікацій, які індексуються у науково-метричних базах даних Scopus та Web of Science, монографій, навчальних посібників та підручників, електронних навчально-методичних видань.
Ми співпрацюємо з провідними природоохоронними, науково-дослідницькими та виробничими установами і організаціями в регіоні. Серед наших партнерів: Поліська дослідна станція ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»; Волинська філія ДУ «Інститут охорони ґрунтів України»; Державна екологічна інспекція у Волинській області; Шацький національний природний парк; НПП «Прип’ять – Стохід»; Ківерцівський НПП «Цуманська пуща»; Черемський природний заповідник; Волинський обласний еколого-натуралістичний центр; Волинська обласна Мала академія наук; підрозділи екологічної інспекції та органи екологічного управління в м. Луцьку та районних центрах Волинської області та інших областей України; Волинська митниця; Волинське обласне управління водних ресурсів; промислові підприємства регіону, агрофірми, холдинги; об’єднані територіальні громади.
Філії кафедри. Договори про співпрацю:
Установи – партнери надають можливості для проходження практик здобувачам та стажування для викладачів; регулярними є гостьові лекції провідних фахівців цих установ на кафедрі екології та інтегровані практичні заняття здобувачів на виробництві.
Навчання через науку – один з наших принципів. На кафедрі понад 15 років проводяться Круглі столи «Екологічні проблеми Волині» та Міжнародна науково-практична конференція «Енергетична безпека навколишнього середовища», тематичні наукові семінари, участь студентів – вітається і заохочується! Наші Наукові пікніки – традиційний і очікуваний захід в Луцьку.
Студенти кафедри щороку беруть участь у предметних олімпіадах та Всеукраїнських конкурсах наукових робіт, виборюючи перемоги.
На основі співпраці з зарубіжними ЗВО – партнерами ЛНТУ започатковано практику подвійних дипломів здобувачів кафедри екології.
На базі кафедри працює три стаціонарні секції Волинської обласної Малої академії наук (відділення «Науки про Землю», секції кліматології і метеорології, геології, геохімії та мінералогії, ГІС та ДЗЗ) та відділення «Географія» заочно-дистанційної школи МАН. Учні – вихованці наших викладачів є постійними переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів наукових робіт та проєктів, турнірів і олімпіад.
Щороку під час зимових канікул у співпраці з Волинським обласним еколого-натуралістичним центром ми приймаємо десятки школярів з усієї області для навчання у очно-дистанційній школі «Екопростір».
Кафедра екології чекає на тих, кому не байдуже майбутнє нашої планети та рідного краю, хто хоче долучитися до вирішення глобальних екологічних проблем в Україні, у Європі та світі. Ми чекаємо на тих, хто любить природу не лише споглядально, але і активно.