Перейти до основного вмісту

Завідувач кафедри: кандидат історичних наук, доцент

Іванців Василь Володимирович

Телефон: (0332) 74-61-35

Навчальний процес на кафедрі екології забезпечують науково-педагогічні працівники у складі завідувача кафедри, кандидата історичних наук, доцента В.В. Іванціва, доктора географічних наук, професора Я.О. Мольчака, кандидатів географічних наук, доцентів В.В. Федонюк, М.А. Федонюка, І.Я. Мисковець, С.Г. Панькевича, кандидатів сільськогосподарських наук, доцентів С.П. Бондарчука, В.О. Волянського, І.М. Мерленка, кандидата педагогічних наук Л.І. Коробчук.

До навчального процесу залучаються висококваліфіковані фахівці наукових, державних управлінських та виробничих установ.

За час існування кафедри її співробітниками захищено 4 кандидатських та 1 докторську дисертацію. Більшість викладачів мають значний педагогічний стаж та досвід роботи у виробничих та науково-дослідних установах.

Викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію у профільних наукових та науково-методичних закладах України, Євросоюзу та Білорусі, а також за рахунок участі в міжнародних наукових форумах.

Кафедра є випусковою для забезпечення підготовки фахівців за освітніми програмами:

  • «Екологія» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 101 Екологія;
  • «Екологія» підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 101 Екологія;
  • «Агрономія» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 201 Агрономія. 

 Кафедра екології та агрономії бере свій початок з вересня 1993 року, коли у складі технологічного факультету шляхом реорганізації було утворено кафедру екології та безпеки життєдіяльності.

Із 2001 року на базі кафедри було ліцензовано спеціальність "Екологія та охорона навколишнього середовища" із підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр.

При кафедрі розпочала функціонувати аспірантура за спеціальністю „Екологія”.

В травні 2004 року на базі кафедри екології та безпеки життєдіяльності було утворено дві кафедри - кафедру екології та кафедру безпеки життєдіяльності. Завідувачем кафедри екології було обрано доцента О.Ф. Картаву. З вересня 2009 року завідувачем кафедри обрано доцента В.В. Іванціва. У 2018 році кафедра екології змінила назву на кафедра екології та агрономії.

У 2005 році на базі кафедри екології факультету екології та приладо-енергетичних систем розпочалася підготовка спеціалістів та у 2006 році – магістрів спеціальності "Екологія та охорона навколишнього середовища". У 2018 році на базі кафедри екології та агрономії було ліцензовано спеціальність 201 Агрономія.

Виїздні навчальні практики: ми відвідали всі заповідники і більшість національних природних парків у Західному регіоні України

Практичні заняття на виробництві, в науково-дослідних та виробничих установах, лабораторіях, на полях, у фермерських господарствах

Керівники ЛНТУ та обласної фітосанітарної лабораторії уклали договір про співпрацю

Вирощування мікрогрін та використання добрив: майстер-класи для майбутніх агрономів в ЛНТУ:

Студенти-агрономи ЛНТУ відвідали ФГ «Нива»

Студенти кафедри екології та агрономії побували на Поліській дослідній станції Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».

Перші кроки до наукового дослідження майбутніми фахівцями-агрономами: практичне заняття в бібліотеці

На факультеті аграрних технологій та екології у ЛНТУ започатковано практику проведення занять на базі тренінг-центру «Волинської Фондової Компанії».

Студентам ЛНТУ розповіли про екологічність та інновації в агрономії: відкрита лекція від продукт-менеджера компанії «Тімак Агро Україна» Марії Панас.

Зустріч з заступником начальника Державної екоінспекції у Волинській області (С.Дудка)

Лекція від стейкхолдера. Виступ к.с.-г.н., директора Поліська дослідна станція Інституту грунтознавства Гаврилюка В.

Директор Ківерцівського національного парку «Цуманська пуща» В. Деркач провів лекцію для студентів ЛНТУ  

Відкрита лекція к. с.-г. н. Августинович М.Б. (Волинський Інститут живлення рослин)

Підписання договору про співпрацю та відкрита лекція для студентів від Мирки В.В., директора Черемського природного заповідника

Договір про співпрацю з обласною фітосанітарною лабораторією. Відкрита лекція для студентів від директора ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Євгенії Лихач.

Відкриті лекції для здобувачів від начальниці відділу державного екологічного нагляду (контролю) атмосферного повітря та водних ресурсів Державної екологічної інспекції у Волинській області Ольги Мосійчук та провідного фахівця відділу біологічного методу захисту рослин Державної установи «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія», канд. с.-г. наук Василя Боярина

Договір про співпрацю з обласною фітосанітарною лабораторією. Відкрита лекція для студентів від директора ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Євгенії Лихач

Вирощування мікрогрін та використання добрив: майстер-класи для майбутніх агрономів в ЛНТУ

Студентам ЛНТУ розповіли про екологічність та інновації в агрономії: відкрита лекція від продукт-менеджера компанії «Тімак Агро Україна» Марії Панас

201 Агрономія (бакалавр)

101 Екологія (бакалавр)

101 Екологія (магістр)

На факультеті аграрних технологій та екології у ЛНТУ започатковано практику проведення занять на базі тренінг-центру «Волинської Фондової Компанії»

Як студенти-агрономи картоплю копали: День поля у фермерському господарстві «Еко Тур» 

Агрономи – учасники збору врожаю у ДП «Експериментально-дослідне господарство «Еліта» Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства національної академії аграрних наук України»

Здобувачі кафедри - в лабораторії грунтової біології (Зінчук М.І.)

Здобувачі на практиці з ґрунтознавства

Здобувачі-агрономи кафедри на агротехнічній практиці

Екоакція до Дня Землі: садимо берізки

Студенти кафедри екології та агрономії побували на Поліській дослідній станції Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»

Лабораторії та експерименти: студенти ЛНТУ у Поліській дослідній станції

Студенти-екологи та агрономи ЛНТУ на навчальній практиці із ґрунтознавства 

Студенти екологи та агрономи на виставці комах і метеликів 

Майбутні агрономи та агроінженери ЛНТУ вивчали особливості посівних робіт 

Майбутні агрономи на перших жнивах в ЛНТУ